Co to jest stewia?

Stewia. To słowo odmieniane jest zarówno w Polsce, jak i na całym świecie przez wszystkie przypadki. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jej dobroczynne właściwości odkryto już dawno temu, a produkt zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ze stewii mogą korzystać nie tylko osoby chore na cukrzycę, ale wszyscy, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia i wyeliminować z diety szkodliwe substancje, takie jak biały cukier. Warto zatem poznać nieco informacji i dowiedzieć się, między innymi, co to jest stewia, gdzie kupić nasiona stewii lub gdzie kupić sadzonki stewii. Warto także dowiedzieć się, jaka jest cena stewii oraz jak uprawiać stewię w Polsce.

Co to jest stewia? Kilka słów na temat zdrowego zamiennika cukru

Stewia to środek słodzący, znany już od zarania dziejów na świecie. Jeśli chodzi o gatunek rośliny, to należy ona do rodziny astrowatych i pochodzi ona z terenów Paragwaju i Brazylii. Obecnie największa ilość upraw znajduje się w Ameryce. Stewię uprawia się również w Polsce. Wystarczy dowiedzieć się, gdzie kupić sadzonki stewii lub gdzie kupić nasiona stewii, a następnie poznać nieco informacji na temat optymalnych warunków do uprawy stewii w Polsce, by cieszyć się zdrowym odpowiednikiem cukru z własnego ogrodu.

Stewia – uprawa w Polsce

A zatem, rosnące zainteresowanie uprawą stewii w Polsce sprawia, że w sprzedaży pojawiają się nasiona i sadzonki stewii. Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić sadzonki stewii oraz jaka jest cena stewii. Jak się okazuje, zakup nie jest problematyczny, a cena stewii nie jest wysoka. Nasiona stewii, podobnie jak sadzonki stewii można kupić w atrakcyjnych cenach w sklepach internetowych, hurtowniach, specjalistycznych sklepach z nasionami czy zdrowymi produktami. Ceny nasion stewii zaczynają się już nawet od kilku złotych. Podobnie rzecz się ma z ceną sadzonek stewii, które również wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Jeżeli chodzi o warunki uprawy stewii w Polsce to warto wiedzieć, że stewia lubi nasłonecznione, piaszczyste podłoża. Nie lubi za to suszy oraz zalegającej wody i przymrozków.

Dlaczego warto samodzielnie uprawiać stewię w Polsce?

Uprawa stewii w Polsce nie jest zbyt problematyczna, a korzyści są naprawdę spore. Warto wiedzieć, że stewia to nie tylko doskonała alternatywa dla niezdrowego cukru, z której powinni korzystać diabetycy i osoby dbające o zdrowy tryb życia. Oprócz tego, że stewia obniża poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze, to ma także działanie antybakteryjne, grzybobójcze oraz nie wywołuje alergii. Warto zatem zaopatrzyć się w nasiona stewii lub sadzonki stewii i zdecydować się samodzielną uprawę stewii w Polsce, we własnym ogrodzie!