Czym jest Surfinia i jak ją nawozić?

Szukasz kwiatów, które przyozdobią Twój balkon lub werandę? Doskonale się składa, ponieważ mamy dla Ciebie propozycję, obok której trudno jest przejść obojętnie. Pelargonie i Surfinie to dwie pozycje, które nadadzą lekkiego i iście wiosennego charakteru. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej Surfinii, czyli odmianie petunii kaskadowej o długich i zwisających pędach. Jej znakiem charakterystycznym jest zróżnicowanie kolorystyczne – od białego po różowy, czerwony, fioletowy, a nawet purpurowy. Zwykle sadzi się je w wiszące pojemniki, dzięki czemu możliwe jest tworzenie gęstych i przyjemnych dla oka kaskad. 

Jak pielęgnować Surfinię? 

Surfinia jest to roślina niewymagająca. W związku z tym doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z ogrodnictwem. Rośliny odwdzięczą się pięknymi kwiatami, jeżeli jako właściciele pamiętać będziemy o trzech 3 podstawowych czynnościach: podlewanie, nawożenie i ekspozycja na słońce. Nie wiesz jak zaaranżować nowoczesny balkon? Szczegóły i praktyczne porady znajdziesz tutaj

Jaki nawóz do Surfinii wybrać? 

Nawożenie Surfinii powinno odbywać się wyłącznie za pomocą nawozów naturalnych i płynnych. Szeroka gama produktów tego typu dostępna jest na stronie internetowej florovit.pl, a także w stacjonarnych sklepach ogrodniczych. Dzięki potasowi zawartym w takich mieszankach staje się o wiele bardziej odporna na wszelkiego rodzaju niedobory wody, a jej pędy stają się grubsze i odporniejsze na uszkodzenia. Dzięki Azotowi możliwe jest wspomaganie rośliny w tworzeniu nowych pędów. W rezultacie staje się pokaźna i gęsta.