Co warto wiedzieć o herbacie Herbapol?

Marka Herbapol Lublin od lat kojarzy się Polakom z ziołowymi herbatami. Z czasem w jej ofercie znalazły się również herbaty owocowe, funkcjonalne, zielone i na zimno. Dziś przyjrzymy się poszczególnym rodzajom herbat Herbapol pod kątem ich działania na nasze organizmy. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy oprócz niewątpliwych zalet związanych z ich piciem jest coś, na co powinniśmy uważać.


Herbaty owocowe, ziołowe, zielone oraz tzw. herbaty funkcjonalne cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś kojarzyły się głównie babcinymi metodami na przeziębienie czy ból brzucha, dziś są zdecydowanie na topie.

Jakie rodzaje herbat Herbapol możemy znaleźć na sklepowych i aptecznych półkach?


Herbapol nie bez powodu kojarzy się wielu osobom z ziołami. Firma zaczynała od ich przetwarzania i do dziś produkcja ziołowych herbat stanowi ważny element jej oferty. Wśród jej propozycji znajdziemy herbaty z ziół takich jak: ostropest, pokrzywa, lipa, kwiat głogu, morwa biała, melisa, szałwia, rumianek, czystek, dziurawiec, męta, skrzyp i koper włoski. Każda z ich wywiera korzystny wpływ na nasz organizm. Wspomagają pracę układu trawiennego (np. mięta, rumianek czy koper włoski), nerek i układu moczowego (np. dziurawiec i pokrzywa), układu oddechowego, gardła i krtani (lipa i szałwia), mają działania odprężające i ułatwiające zasypianie (np. melisa i kwiat głogu), wspomagają odporność (np. czystek).
Wśród herbat Herbapol znajdziemy również kilkanaście rodzajów herbat owocowych. Są wśród nich herbaty z takich owoców jak żurawina, malina, truskawka, dzika róża czy czarna porzeczka. Dostępne są ta zarówno pojedyncze smaki, jak i ich mieszanki.


Kolejnym punktem oferty są tzw. herbaty funkcjonalne, czyli mieszanki składające się z odpowiednio dobranych ziół, przypraw i owoców, stworzone z myślą o wywieraniu bardzo konkretnego wpływu na nasz organizm (np. herbaty oczyszczające lub odchudzające).

Na sklepowej półkach możemy znaleźć również herbaty zielone z Herbapolu oraz herbaty na zimno (w formie saszetek do zalewania zimną wodą).


Dlaczego warto pić herbaty owocowe, ziołowe, zielone i funkcjonalne?


O dobroczynnym wpływie herbato ziołowych na nasz organizm trochę już wspomnieliśmy. Należy jednak dodać, że warto je pić również ze względu na ich walory smakowe, przynajmniej od czasu do czasu. Być może nie każdy rodzaj będzie nam jednakowo smakował, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by znaleźć swoją ulubioną. Na naszej prywatnej top liście znajduje się herbata z lipy. Kusi nas smakiem i przywołuje wspomnienia z dzieciństwa (racuchy z jabłkami + herbata z lipy – palce lizać!).

Każda z wymienionych rodzajów herbat (może poza funkcjonalnymi, zaprojektowanym z myślą o osiągnięciu konkretnego efektu) to także doskonałą alternatywa dla innych napojów – czarnej herbaty, kawy czy słodzonych napojów.

Oczywiście w niektórych przypadkach herbaty te pite w dużych ilościach mogą mieć działania niepożądane. Dlatego należy zwrócić na to uwagę, zwłaszcza w przypadku herbat ziołowych (szczególnie, jeśli cierpimy na jakieś przewlekłe schorzenia i przyjmujemy leki). Z drugiej strony nie ma też co przesadzać z nadmierną ostrożnością. Kluczem są tu bowiem słowa o dużych ilościach. A trudno sobie wyobrazić, by ktoś pił po 5-6 filiżanek dziennie intensywnego naparu.