Ksylitol – cukier brzozowy

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie zasad zdrowego stylu życia oraz zdrowej diety. Niektórzy robią to przez wzgląd na choroby, takie jak cukrzyca, inni w związku z coraz popularniejszym trendem, by eliminować niezdrowe nawyki i usuwać z diety wszystko to, co jest szkodliwe. Jednym z takich niemile widzianych składników diety jest cukier buraczany, który na szczęście można powodzeniem zastąpić ksylitolem. Co to jest ksylitol? Co warto o nim wiedzieć? I gdzie kupić ksylitol? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Ksylitol – co to jest?

Ksylitol, czyli cukier z brzozy to wyjątkowo zdrowa alternatywa dla tradycyjnego, białego cukru. To produkt, który powinni mieć w swojej kuchni nie tylko diabetycy, ale wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie i… sylwetkę. Wszak cukier brzozowy dostarcza 40% mniej kalorii niż jej niezdrowy odpowiednik, czyli biały cukier. Jeśli chodzi o indeks glikemiczny to wynosi on 7, zatem stanowi doskonały zamiennik sacharozy w diecie cukrzycowej. Wiele osób może zastanawiać się nie tylko nad tym, co to jest ksylitol, ale także czy faktycznie ma on ten sam smak co sacharoza. Odpowiedź brzmi tak. Walory smakowe pozostaje te same. Nie rezygnujemy zatem z lubianego, słodkiego smaku, a zyskujemy wiele dodatkowych korzyści. Jakich? Oprócz wspomnianych powyżej zalet, cukier brzozowy nie przyczynia się do powstawania próchnicy. Wręcz przeciwnie! Chroni zęby i działa odświeżająco na oddech.

Gdzie kupić ksylitol?

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić ksylitol wysokiej jakości? Czy produkt ten można dostać w każdym sklepie spożywczym? Otóż, cukier brzozowy staje się coraz bardziej popularnym produktem. Niestety, na pytanie: gdzie kupić cukier brzozowy, nie można udzielić odpowiedzi – wszędzie. Wyjścia są trzy: poszukać ksylitolu w dziale ze zdrową żywnością w większych sklepach, typu hipermarket, udać się do małego sklepiku ze zdrowymi produktami lub też skorzystać z oferty specjalistycznych sklepów internetowych, takich jak diabetyk.24. Wśród szerokiej gamy produktów przeznaczonych przede wszystkim dla osób chorych na cukrzycę znaleźć można wysokiej jakości zamienniki sacharozy, czyli ksylitol.