Czekolada mleczna – niezdrowa a popularna

Ciężko znaleźć osobę, która nie lubi czekolady, a w szczególności czekolady mlecznej. W końcu rozpływający się w ustach kawałek pysznej, słodkiej tabliczki to prawdziwa, swoista uczta dla podniebienia! Czekolada mleczna jest bardzo popularna zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Niestety nie jest ona zbyt zdrowa. Czy warto zatem ją spożywać? A może zamienić ją na inny typ czekolady? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Czy czekolada mleczna jest zdrowa?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli od tego, czy mleczna czekolada jest zdrowa. Otóż czekolada mleczna wytwarzana jest przede wszystkim z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego, mleka lub proszku mlecznego oraz substancji słodzących. Często znaleźć tam można także różnorodne dodatki i niestety substancje, których celem nadrzędnym jest wzmocnienie smaku. Nie jest to dobra informacja, podobnie jak to, że czekolada mleczna jest bardzo kaloryczna. Osoby, które są na diecie powinny z niej całkowicie zrezygnować, natomiast inni… warto, by zastąpili ją nieco zdrowszym odpowiednikiem.

Czym zastąpić czekoladę mleczną?

Im więcej kakao w składzie, tym zdrowsza czekolada. Warto zawsze przy wybieraniu czekolady, sprawdzać dokładnie jej skład. Wiele osób niestety nie lubi gorzkiej czekolady, a to właśnie ona stanowi najzdrowszy i najmniej kaloryczny zamiennik czekolady mlecznej. Ogólnie mówiąc, im ciemniejsza czekolada, tym zdrowsza. Oczywiście, raz na jakiś czas mleczna czekolada nie zaburzy pracy naszego organizmu, nie spowoduje problemów zdrowotnych, jednak udając się na zakupy po czekoladę, warto sięgać po te, które mają jak największą ilość kakao zamiast mlecznej czekolady.