Zielone osiedla w centrum miast 

O ile jeszcze do niedawna przestrzenie zielone uznawane były za udogodnienie, bezpośrednio wpływające na walory wizualne i tyle, tak dziś trudno wyobrazić sobie oferty nowoczesnych osiedli mieszkaniowych bez wzmianki o zielonych osiedlach. Dzięki temu mieszkańcy nawet w miejskiej przestrzeni mogą wziąć głęboki oddech, odpocząć i cieszyć c się z dobrodziejstw, które daje matka natura. 

Czym właściwie są zielone osiedla?

Zielone osiedla idą w parze z ekologią, a także troską o środowisko i zdrowy styl życia. Tego typu przestrzenie są odpowiedzią na potrzeby współczesnych inwestorów, którzy od idealnego mieszkania oczekują czegoś więcej, niż dobrego skomunikowania z pozostałymi częściami miasta lub tarasu czy balkonu. Nic więc dziwnego, że przestrzenie wspólne coraz bardziej przypominają miejskie dżungle lub rajskie oazy spokoju obfituje w drzewa, rozłożyste trawy krzewy i zapierające dech w piersiach kwiaty. Dzięki zielonym osiedlu mieszkańcy mają  możliwość spacerów, naładowania baterii przed kolejny ciężkim dniem, a także oczyszczenia myśli bez konieczności wychodzenia poza własne osiedle. Brzmi zachęcająco, prawda? To również doskonały sposób, aby zredukować stres. Joga na świeżym powietrzu lub trening pod chmurką? W tym przypadku nie ma rzeczy niemożliwych. 

Zielone osiedla i ogród znacznie wpływają na atrakcyjność danej inwestycji. Możliwość kontaktu z naturą, schronienia przed hałasem i przebywania na świeżym powietrzu nawet w ścisłym centrum miasta, szczególnie przyciąga rodziny z dziećmi, a także osoby, które chcą, chociaż na krótką chwilę uciec od tętniącego życiem miasta. W stolicy przykładem może być Towerowa Towers z zielonym dziedzińcem i strefą relaksu.

Zaprojektowana we właściwy sposób przestrzeń wspólna jest również gwarancją integracji i  spędzania czasu z pozostałymi mieszkańcami bloku! Nie sposób nie wspomnieć również o poprawie nastroju i samopoczucia. Zielony kolor działa na nas uspokajająco i kojąco. Być może raz na zawsze zapomnisz o skołatanych nerwach i nieustannym stresie! Podniesienie komfortu mieszkania i zadbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne jest w zasięgu ręki!