5 ciekawostek o witaminie C, o których nie wiedzieliście!

Każdy z nas wie, czym jest witamina C. ALbo tak mu się przynajmniej wydaje, że wie. W końcu już w dzieciństwie słyszymy, że witamina C jest zdrowa, że trzeba jeść cytrusy, że na przeziębienie najskuteczniejsza jest witamina C. Dziś przedstawimy ciekawostki na temat witaminy C, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście!

Witamina C jest rozpuszczalna w wodzie

Z uwagi na fakt, że witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, nasz organizm nie magazynuje jej w nadmiarze i powinniśmy stale, regularnie dostarczać jej, najlepiej w naturalnej formie!

Cytrusy nie są najważniejszym źródłem witaminy C

Jak się okazuje, o wiele więcej witaminy C zawiera dzika róża, rokitnik, dereń, czarna porzeczka, natka pietruszki, czerwona papryka, chrzan czy brukselka!

Witamina C rozjaśnia cerę

Każdy, kto marzy o zdrowej, pełnej blasku, promiennej skórze, powinien uwzględnić w pielęgnacji kosmetyki z witaminą C! Korzyści z witaminy C dla skóry są naprawdę nieocenione!

Witamina C jest istotna przy produkcji kolagenu

Kolagen stanowi podstawowe białko organizmu, dlatego tak ważne, by dbać o jego poziom w organizmie. Witamina C jest niezwykle istotnym elementem przy jego produkcji!

Witamina C wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu

Witamina C pomaga wytwarzać enzymy odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu. Docenią to w szczególności osoby, które na co dzień mieszkają, pracują w wielkich aglomeracjach miejskich. Tam problem smogu jest bardzo doskwierający, uciążliwy dla wszystkich.