Wierzbownica drobnokwiatowa – lek na prostatę, trądzik, łysienie androgenne

Wierzbownica drobnokwiatowa to zioło, które przez wzgląd na liczne właściwości zdrowotne, jest chętnie stosowana przez coraz szersze grono osób. Coraz więcej osób docenia dobroczynne działanie tej rośliny. Warto jednak pamiętać, że nie nie każdy może sięgnąć po wierzbownicę drobnokwiatową. Ale o tym już za chwilę.

Wierzbownica drobnokwiatowa właściwości

Wierzbownica drobnokwiatowa wykazuje szereg właściwości leczniczych. Swoje dobroczynne działanie zawdzięcza przede wszystkim takim składnikom, jak fitosterole, taniny, kwasy tłuszczowe, flawonoidy i garbniki. Wymienione substancje działają przeciwobrzękowo, przeciwbakteryjnie, przeciwwysiękowo, rozkurczowo, przeciwzapalnie. Ale to nie wszystko. Liczne badania potwierdziły, że wierzbownica drobnokwiatowa skutecznie łagodzą objawy przerostu gruczołu krokowego, trądzik oraz łysienie androgeniczne.

Wierzbownica drobnokwiatowa jako lek na prostatę

Przerost gruczołu krokowego dotyka nawet do 70% mężczyzn po 60. roku życia. Związane z tym są liczne przykre dolegliwości ze strony układu moczowego. Jak się okazuje, wierzbownica drobnokwiatowa genialne radzi sobie z łagodzeniem objawów przerostu prostaty, a także wspomaga proces leczenia chorób układu moczowego, jelit oraz żołądka.

Wierzbownica drobnokwiatowa na trądzik

Dobroczynne substancje, o których pisaliśmy wcześniej, regulują gospodarkę hormonalną organizmu. Efektem tego jest poprawa kondycji skóry. Wierzbownica drobnokwiatowa sprawdza się w leczeniu zmian trądzikowych. Napar z tej rośliny reguluje poziom wydzielanego sebum, dzięki czemu stan cery ulega zdecydowanej i zauważalnej poprawie.

Wierzbownica drobnokwiatowa na łysienie androgenne

Właściwości antyłojotokowe wierzbownicy drobnokwiatowej sprawiają, że stanowi ona swoiste antidotum na takie problemy, jak nadmierne przetłuszczanie się włosów, łojotok skóry głowy czy łysienie androgenne. Ponadto płukanki z wierzbownicy drobnokwiatowej doskonale radzą sobie z leczeniem zapalenia mieszków włosowych.