Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać?

Ślub nie bez przyczyny uznawany jest za jeden z piękniejszych dni w życiu. Nic dziwnego, że przygotowania potrafią trwać nawet kilka miesięcy! Niewątpliwie jednym z niezbędnych elementów każdej Panny Młodej jest bukiet ślubny. Jakie kwiaty do bukietu ślubnego okażą się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę? Nie zapominajmy, że oprócz delikatnego i subtelnego wyglądu powinny być też trwałe! 

Bukiet ślubny a dobór kwiatów – rozwiewamy wątpliwości! 

Kwiaty do bukietu ślubnego powinny przede wszystkim pasować do sukni Panny Młodej. Ważny jest również styl, w jakim utrzymana będzie cała ceremonia. Co to oznacza? Jeśli przyszli Państwo Młodzi zdecydowali się na ślub w stylu rustykalnym, to kwiaty powinny stanowić spójną całość z wystrojem. W tym przypadku doskonale sprawdzi się np. eustoma. 

Wiele osób uważa, że to jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego, jest o wiele bardziej skomplikowaną decyzją niż chociażby wybór garnituru dla Pana Młodego lub dodatków dla Panny Młodej! Dzięki szerokiej ofercie i zróżnicowanym modelom garniturów ślubnych w sklepie internetowym dastan.pl wybór idealnej stylizacji ślubnej dla mężczyzn będzie jeszcze łatwiejszym zadaniem!

 Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wiodą prym?

Podczas wyboru kwiatów do ślubnej wiązanki wybór zwykle pada na: róże, piwonie, goździki, słoneczniki, lawendę, margaretki lub jaskry. Z kolei najpopularniejsza kolorystyka to biel, pudrowy róż, fiolet i fuksja. 

Zwykle bukiet ślubny zamawiany jest kilka lub kilkanaście tygodni przed wielkim dniem. Jednak przyszłe Panny Młode, które zdecydowały się na wybór rzadkich lub trudno dostępnych w określonym sezonie kwiatów, powinny zainteresować się tematem nieco wcześniej. Doskonałym pomysłem okaże się również zamówienie przypinki dla Pana Młodego, która utrzymana będzie dokładnie w tej samej kolorystyce i stylu.