Jak w pełni wykorzystać powierzchnię balkonu?

”Jak zagospodarować balkon?” – odpowiedzi na to pytanie poszukują zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i apartamentów lub mieszkań w blokach. W przypadku osób mieszkających w blokach balkon lub loggia stają się nie tylko miejscem wypoczynku i oazą spokoju, ale również przestrzenią powiększającą metraż i znacznie rozjaśniającą nasze cztery kąty. Różnorodne metraże mieszkań z balkonami znajdziesz na Osiedlu Tercet zlokalizowanym na warszawskim Targówku. 

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale odpowiednia aranżacja i właściwe wykorzystanie przestrzeni są w stanie przyczynić się do stworzenia niepowtarzalnego zakątku ukojenia po ciężkim i długim dniu.

Jak zagospodarować balkon? 

Planując aranżacje balkonu, już na początku należy jasno określić to, na jakim efekcie nam zależy. Zupełnie inaczej będzie wyglądać tworzenie przestrzeni skupionej na roślinności i cieszeniu oka, a inaczej kreowanie miejsca przeznaczonego do wypoczynku, nabrania sił i oczyszczenia myśli. Należy również jasno określić przybliżoną ilość prac. Może okazać się bowiem, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy ekipy remontowej. Nie zapominajmy jednak, że balkon marzeń może być tego wart!

W niektórych przypadkach może okazać się, że do stworzenia perfekcyjnego balkonu konieczne będzie wyłącznie zainwestowania np. w kwiaty, plastikowe, drewniane lub rattanowe meble, klimatyczne lampki lub poduszki. O tym, jakie rośliny okażą się najlepszym wyborem na balkon, pisaliśmy tutaj. W przypadku małych balkonów warto dołożyć wszelkich starań, aby móc w pełni zagospodarować przestrzeń. Pomocne mogą okazać się składane zestawy mebli czy niewielkie stoliki kawowe.