Co należy wiedzieć o wywozie szamba?

Wywóz szamba lub wypompowanie nieczystości są w  dalszym ciągu najpopularniejszymi sposobami na pozbycie się nieczystości. Należy pamiętać jednak, że na dnie tych zbiorników bezodpływowych bardzo często gromadzi się gruba warstwa osadu, której pozbycie się możliwe jest tylko w jeden sposób. Oczywiście chodzi o zastosowanie specjalistycznych preparatów, które zawierają naturalne szczepy bakterii do szamb. Szeroką ofertę produktów tego typu znaleźć można na stronie internetowej biofos.pl, który określany jest zaszczytnym mianem specjalisty w kwestii biologicznych preparatów do szamb, a także przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Wszystko, co należy wiedzieć o wywozie szamba

Nie należy zapominać jednocześnie, ze wywóz nieczystości jest obowiązkiem każdego właściciela działki, na której znajduje się szambo. Przypomnijmy, że szambo budowane przy domu jednorodzinnym powinno znajdować się minimum 5m od okien i drzwi pomieszczeń mieszkalnych, a także 2m od ciągu pieszego, granicy działki sąsiadującej. Wróćmy jednak do tematu wywozu szamba. Zaleca się również, aby jeszcze przed podjęciem decyzji o budowie szamba należy zapoznać się z warunkami i regulacjami, które określane są indywidualnie przez każdą gminę lub powiat. Tym sposobem możliwe jest uniknięcie kosztownych kar. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale przez niektóre gminy wymagane jest, aby aż 6 razy w ciągu roku pokwitować wywóz śmieci. Niewywiązanie się z umowy grozi wyżej już wspomniane innymi karami. Więcej informacji na temat skutecznych sposobów 

Ile kosztuje wywóz szamba?

Najwyższa pora odpowiedzieć sobie na pytanie o to, ile kosztuje wywóz szamba. Otóż ostateczna kwota uzależniona jest od wielu czynników jak np.:

  • pojemności zbiornika, 
  • rodzaju ścieków, 
  • czasu i terminu wykonania usługi, 
  • odległości od siedziby firmy i czasu, jaki zajmie dojazd do klienta. 

Należy pamiętać jednocześnie o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniej i profesjonalnej firm zajmującej się wywozem szamba. Mimo że cena wykonania usług może być nieco wyższa, to zadanie wykonane będzie zgodnie z wymogami prawnymi i przyjętymi normami.